Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Üniversitemiz uluslararası yetkinliklere ve çok kültürlülüğü esas alan bir bakış açısına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Erasmus+ Programı gibi uluslararası öğrenci ve personel hareketliliği programları, uluslararası akademik işbirlikleri ve uluslararası öğrenci temini alanlarında yürütücü ve tanıtıcı faaliyetlerde bulunur.

“Yükseköğretim için Erasmus+ Beyannamesi”ne sahip olan Üniversitemiz, Avrupa program ülkelerinin sahip olduğu öğrenci hareketliliği olanaklarını öğrencilerine sunmaktadır. Bu kapsamda öğrenciler, Öğrenim ve / veya Staj hareketliliği programına katılıp akademik ve mesleki alanlarda uluslararası standartlara sahip bir eğitim alma şansına sahip olurlar.

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği çerçevesinde öğrenciler, bölümlerinin anlaşmalı olduğu Avrupa üniversitelerinde bir ya da iki dönem öğrenim görebilirler. Aynı zamanda, Staj Hareketliliği kapsamında öğrenim görülen alana uygun olarak Avrupa’da bulunan bir işletmede mesleki eğitim alma ve deneyim kazanma amacıyla staj yapılabilmektedir. Erasmus+ programına katılan öğrenciler yabancı dil bilgisi ve genel not ortalamasına göre, ülkelere göre belirlenen miktarlarda aylık hibe alabilirler. Değişim dönemlerinde alınan dersler ve staj tam tanınma ilkesiyle tanındığı için dönem kaybı yaşanmaz.

Üniversitemizde, aynı zamanda, uluslararası işbirliklerine dayalı değişim faaliyetleri ve yaz/dil okulları gibi akademik etkinlikler yürütülmektedir. Tam zamanlı kabul edilen uluslararası öğrenciler ve bu akademik faaliyetler sayesinde öğrenciler uluslararası bir ortamda öğrenim görme, farklı kültürleri tanıma ve uluslararası kariyer geliştirme fırsatını elde ederler.