Yurtdışı Eğitim Fırsatları

Erasmus+ öğrenme hareketliliği ve staj hareketliliği ile bir ya da iki dönem eğitim alabilir ya da stajınızı Avrupa’da gerçekleştirebilirsiniz. Üniversitemiz; Erasmus+ üniversite beyannamesinde bir Avrupa üniversitesinin sahip olduğu öğrenci değişim hareketliliği olanaklarını tüm öğrencilerine sunmaktadır.

Gidilen ülkeye göre öğrencilerimize dönemsel hibe ve yol parası verilmektedir. Erasmus+ öğrenme hareketliliği kurumlar arası anlaşmalar kapsamında yapılabilmektedir. Öğrencilerimiz Erasmus Öğrenci Hareketliliği Programları kapsamında kendilerini geliştirmek ve farklı kültürlerle tanışmak için bir gençlik grubu oluşturarak proje fikirleri üretebilir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Erasmus+ ile birçok kazanıma sahip olursunuz. Yurt dışında staj imkanı yakalarken aynı zamanda kariyerinizi uluslararası alanda geliştirme fırsatı elde edersiniz.

Uluslararası tanınırlığı olan diplomanız ile birçok yabancı şirkette iş bulabilirsiniz. Tüm bu imkanlara sahip olurken dönem kaybetmez, uluslararası yaz okullarında da burs imkanı yakalarsınız.

Erasmus+ programına katılmak isteyen öğrencilerimizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ya da başka ülkelerin vatandaşı olmakla birlikte Türkiye’de bir okulda, meslek okulunda, yükseköğretim kurumunda öğrenci olmaları gerekmektedir.

Mesleki deneyim edinme imkanı sunan Erasmus+ staj programı üniversitemizin öncelikli projeleri arasındadır.