Bilgi Kaynakları Merkezi ve Kütüphane

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Bilgi Kaynakları Merkezi (BKM), okulumuzda verilmekte olan eğitim ve öğretimin yanında araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerin bilgi ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2009 yılında Balat yerleşkesinde kurulmuştur.

Son teknolojik gelişmelerle donatılan birimimiz, öğretim verilen branşlarla ilgili 6.000’i aşkın kitap, 2.500 süreli yayın, e- dergi, veri tabanı üyelikleri ve geniş multimedya koleksiyonu ile desteklenmektedir.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Bilgi Kaynakları Merkezi’nin amacı; öğrencilerin ve akademik kadronun, bilgi – belge ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra araştırma yapma imkanı sunmak ve kullanıcıların ulusal/uluslararası bilgi birikimlerini geliştirmektir.

Merkezimizde kullanıcı bilgisayarlar ile online katalog taraması yapılabilmekte, e- dergi ve üye olunan veri tabanlarına erişim sağlanabilmektedir. İnternet’e kablosuz bağlanma imkanı sunulan BKM, arşivini geliştirerek kullanıcılarına en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.